Desetina odkazů na módní termíny ve vyhledávačích je podvodných

Podle nové studie Norton, která se zabývala nekalou optimalizací pro vyhledávače, vykázala více než třetina nejmódnějších hledaných termínů nejméně 10 % nebezpečných výsledků, které vystavují počítače a osobní údaje uživatelů riziku, že se stanou obětí počítačové kriminality.


Termíny "tropical dreams sweepstakes“ a „red hot laugh riot“ v době od února do května dokonce přinesly v prvních 100 výsledcích neuvěřitelných 99 % nebezpečných odkazů.

V reakci na tyto hrozby vyplývající z nekalé optimalizace pro vyhledávače představil tým Norton bezplatný nástroj Norton Safe Web Lite, který identifikuje rizikové webové stránky. Webový štít je po stažení z adresy http://safeweb.norton.com/lite.  Zachycení rizikových výsledků ještě před klepnutím na některý z nich je velice důležité, protože téměř 60 % rizikových webů identifikovaných aplikací Norton Safe Web se snaží o automatické stahování.

Studie Norton v období tří měsíců, od února do května 2010, sledovala u významného vyhledávače 300 nejmódnějších hledaných termínů a každý den analyzovala prvních 30 000 výsledků hledání z hlediska nekalé optimalizace pro vyhledávače. Hledaná témata měla široký rozsah, od sportovních akcí přes texty písní až po nejnovější zprávy o vývoji kriminálních případů.

V některých dnech přineslo více než 250 z 300 nejčastějších hledaných termínů daného dne více než 10 % nebezpečných odkazů v prvních 100 výsledcích.Komentáře