DisCryptor: ochrana soukromí zdarma

Česká softwarová společnost Cosect dnes uvedla na trh novou řadu bezpečnostního softwaru DisCryptor. Program v jediném produktu kombinuje pokročilé nástroje pro prevenci ztráty dat, monitorování podezřelé aktivity uživatelů, např. nežádoucí aktivity zaměstnanců, provádí kontrolu spouštěných programů a ochranu proti zaznamenávání stisknutých kláves (anti-keylogger).


Program zabezpečuje ochranu přístupových údajů i ochranu proti interním hrozbám. Software je určen jednotlivcům, domácnostem, malým, středním i velkým společnostem. DisCryptor Personal je domácím uživatelům a pro nekomerční použití nabízen zdarma.

V korporátním prostředí poskytuje software DisCryptor managementu firem monitorování využití pracovní doby zaměstnanců, prevenci před ztrátou firemních dat a další nástroje pro ochranu proti interním útokům z řad zaměstnanců nebo cizích osob.

“Naším záměrem bylo poskytnout zákazníkům produkt pro ochranu jejich soukromí proti všem typům interních hrozeb, které tvoří 80 % reálných útoků na uživatele,” uvedl Jakub Mahdal ze společnosti Cosect.

DisCryptor podle dodavatele také chrání uživatele proti zcizení dat z ukradených notebooků nebo médií, před cílenými krádežemi dat či podezřelou aktivitou zaměstnanců přes ochranu přístupových údajů a eliminaci digitálních stop, které může firma v počítačích zanechávat, až po ochranu proti programům, které cíleně kradou údaje zadávané na klávesnici.

Software také umožňuje rodičům plnou kontrolu užívání počítače jejich dětmi. Produkt DisCryptor je pro osobní a nekomerční využití zcela zdarma. Na vývoji produktu se kromě firmy Cosect podílelo i Jihomoravské inovační centrum, v jehož inkubátoru firma sídlí.

Více informací a stažení produktu viz www.discryptor.cz  Komentáře