Dohledový kamerový IP systém šetří pásmo i úložná média

Použitím standardu komprese H.264 ve všech síťových kamerách, videokodérech a systémech pro správu videa nové generace šetří produkty Axisu podle výrobce až 50 % úložných kapacit a šířky síťového pásma ve srovnání s MPEG-4 Part 2 a až 80 % ve srovnání s Motion JPEG.Novou generaci produktů určených pro síťové dohledové systémy představila firma Axis. Jedná se o zařízení založená na vlastních čipech Artpec-3, která mimo jiné zahrnují standard komprese videa H.264. Současně Axis představil také novou verzi softwarového správce videozáznamů ze síťových kamer - Camera Station 3.0, jejíž nejvýznamnějším přínosem je vylepšené rozhraní a právě podpora H.264.
“Představení nové generace je pro Axis přirozeným krokem. Zdůrazňuje dosavadní přednosti síťového videa, co do návratnosti nákladů, přizpůsobivosti a měřitelnosti. S naší novou produktovou generací jsou tyto výhody ještě výraznější, srovnáme-li je s analogovými řešeními,” říká výkonný viceprezident firmy Axis Anders Laurin.
Použitím standardu komprese H.264 ve všech síťových kamerách, videokodérech a systémech pro správu videa nové generace šetří produkty Axisu podle výrobce až 50 % úložných kapacit a šířky síťového pásma ve srovnání s MPEG-4 Part 2 a až 80 % ve srovnání s Motion JPEG. To umožňuje vyšší rentabilitu systémů síťového videa a zjednodušené rozmístění a správu rozsáhlých systémů.
Standard H.264 je technologií budoucnosti, která již byla použita v množství obchodních a zákaznických aplikací, jako je formát Blu-Ray, HDTV a telekomunikační a vysílací řešení.
Distribuce nového generace řešení síťového videa začne během třetího čtvrtletí roku 2008.


Komentáře