Dva případy vnitřních nepřátel – podvodných správců

William G. Sullivan, dříve správce databází ve firmě Certegy Check Services, dostal u soudu ve floridské Tampě téměř 5 let (57 měsíců) za to, že ukradl záznamy o 8,5 milionech zákaznících firmy a snažil se tato data prodávat. Navíc musí poškozených zaplatit odškodnění ve výši 4 milionů dolarů.William G. Sullivan, dříve správce databází ve firmě Certegy Check Services, dostal u soudu ve floridské Tampě téměř 5 let (57 měsíců) za to, že ukradl záznamy o 8,5 milionech zákaznících firmy a snažil se tato data prodávat. Navíc musí poškozených zaplatit odškodnění ve výši 4 milionů dolarů.
Certegy poskytovala autorizační služby finančním institucím i obchodníkům. Sullivan začal záznamy o klientech z firemní databáze shromažďovat už v roce 2002. Tyto informace zahrnovaly kromě osobních údajů i čísla karet a záznamy o finančních transakcích a bankovních účtech. Přiznal se, že tato data prodával přes neznámého prostředníka a tímto způsobem získal celkem 580 000 dolarů. Dokonce si na prodej kradených dat založil i firmu.
Na podvodníka se přišlo ve chvíli, kdy si zákazníci začali stěžovat na to, že se stali terčem direct marketingu krátce po použití služeb Certegy a někoho napadlo dát si obě věci do souvislosti.
V minulém týdnu byl zatčen také správce městské sítě WAN v San Francisku Terry Childs. Je obviněn z toho, že zabránil ostatním správcům v jejich práci tím, že použil nové heslo, které nikomu neprozradil. Odmítl ho sdělit i policii; místní síť je sice nadále funkční, ale IT oddělení města k ní nemá přístup. Je možné, že město bude muset v důsledku toho vyměnit směrovače a přepínače firmy Cisco v celkové ceně 250 000 dolarů.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Rizikem pro důvěrná data jsou samotní administrátoři
Cent po centu vynesly podvodníkovi 50 000 dolarů
Nigerijec odsouzen za vniknutí do sítě NASA
Přes 4 roky vězení za krádeže identity v P2P sítích


Komentáře