E-mailové viry rekordně – nízko…

Podle zprávy společnosti BlackSpider Technologies jsme se dostali na rekordně nízkou úroveň škodlivých kódů v e-mailových zprávách.Podle zprávy společnosti BlackSpider Technologies jsme se dostali na rekordně nízkou úroveň škodlivých kódů v e-mailových zprávách.
Statistiky hovoří o tom, že v dubnu 2006 byl nějaký škodlivý kód (virus, e-mailový červ, trojský kůň…) v 0,79 procentu všech elektronických zpráv. Poprvé ve sledovaném období společností BlackSpider Technologies (bohužel nebylo zveřejněno, od kdy) jsme se tak dostalo pod jedno procento infikovaných e-mailů. Oproti březnu 2006 jsme navíc zaznamenali pád o více než polovinu!
Rekordně nízké číslo přitom následuje pouhé čtyři měsíce po rekordně vysoké hodnotě: v prosinci 2005 bylo infikováno 3,93 procenta e-mailů, tedy v průměru každá 25. zpráva.
Nicméně z výše uvedené statistiky nepřichází pouze dobré zprávy, ale i varování: drasticky narůstá třeba phishing. A pokud chcete jména trojice nejrozšířenějších škodlivých kódů: jsou to Netsky.P, Blackmal.E a Beagle.DN.


Komentáře