eBay ohlásil unik údajů o uživatelích včetně hesel

Aukční server vyzval své uživatele ke změně hesel poté, co se útočníci dostali do firemní sítě společnosti. Ovšem s velkým zpožděním.

eBay ohlásil unik údajů o uživatelích včetně hesel


Jak eBay uvedl ve svém prohlášení, kyberzločincům se na přelomu února a března podařilo získat přístupové údaje k několika zaměstnaneckým účtům a proniknout tak do korporátní sítě. Společnost prý na prolomení ochrany přišla teprve před dvěma týdny.

Po realizaci rozsáhlých testů společnost došla k závěru, že nedošlo ke zneužití žádných uživatelských účtů. Není prý ani známo, že by došlo k neautorizovanému přístupu k informacím finančního charakteru jako například k platebním údajům z kreditních karet. Tento typ dat je totiž uložen samostatně v zašifrovaném formátu.

Data z dceřiné společnosti PayPal podle eBay také nebyla zneužita, protože jsou rovněž uložena na jiném serveru.

Databáze, ke které se útočníci dostali, obsahuje uživatelská jména, zašifrovaná hesla, emailové adresy, fyzické adresy, telefonní čísla a data narození, nikoliv však finanční údaje.

Přestože tedy dosud nedošlo ke zneužití žádného uživatelského účtu, eBay svým uživatelům doporučil změnu hesla. Současně se svým zákazníkům samozřejmě omluvil a vyjádřil nad celou událostí politování. Ve spolupráci s bezpečnostními složkami se prý již snaží identifikovat možné útočníky.

 


Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com


Komentáře