EMC nabízí správu replikací pro infrastrukturu VMware

V nejnovější verzi softwaru Replication Manager je správa kopií a úplné obnovení fyzických i virtuálních prostředí zajišťováno prostřednictvím jediné konzoly.Software Replication Manager nově obsahuje funkci ochrany dat pro VMware Infrastructure poskytující zákazníkům efektivnější ochranu informací a zajištění nepřetržitého chodu organizace ve virtuálním prostředí. Oznámila to firma EMC. Novinka díky integraci se servery VMware ESX Server a rozhraními Virtual Center API tak zajišťuje konzistenci virtuálního počítače.
Software Replication Manager automatizuje správu replik založených na polích EMC, zrychluje zálohování, umožňuje generování ucelenějších sestav a šetří čas a lidské i výpočetní zdroje. Díky automatizaci procesů správy lze repliky vytvářet v kontextu dané aplikace, s paralelním přístupem k provozním datům, který zrychluje zálohování a umožňuje generování sestav a testování, a to pouze s minimálním omezením či zcela bez omezení provozu.
V nejnovější verzi softwaru Replication Manager je správa kopií a úplné obnovení fyzických i virtuálních prostředí zajišťováno prostřednictvím jediné konzoly. Software poskytuje integrované repliky polí na úrovni virtuálního počítače VMware a díky integraci se servery VMware ESX Servers a rozhraními Virtual Center API zajišťuje konzistenci virtuálního počítače. To zpřehledňuje správu repliky systému souborů pro virtuální počítače (VMFS) díky téměř okamžitému konzistentnímu zálohování virtuálního počítače a obnovení systému VMFS, jež jsou zajištěny prostřednictvím technologie společnosti EMC pro vytváření snímků a klonování dat založené na polích.
Tuto novou funkci lze využít pro přímou integraci se systémem VMware VMFS a zajistit tak okamžité zálohování na úrovni systému VMFS a obnovení dat na úrovni virtuálního počítače. Automatizace a plánování replikace systému VMFS bylo výrazně usnadněno díky intuitivním snadno ovladatelným průvodcům a uživatelskému rozhraní. Zákazníci mohou repliky vytvořené v softwaru Replication Manager využít pro obnovení dat na úrovni jediného virtuálního počítače pomocí softwaru pro správu VirtualCenter v infrastruktuře VMware.

Viz také:
Útočníci se zaměří na virtualizovaná prostředí
EMC rozšířila řešení pro ochranu virtualizovaných kritických aplikací v prostředí VMwaru


Komentáře