Eset nabízí zdarma nástroj pro rychlé zjištění stavu počítače

SysInspector obsahuje funkce pro zjištění informací o probíhajících programech a procesech, komunikujících po síti, má integrovanou technologii Anti-Stealth zaměřenou na odhalování skrytých objektů - rootkitů a umožňuje porovnání dvou existujících logů.Společnost Eset na svých stránkách nabízí zdarma ke stažení nástroj SysInspector, který poskytuje podrobný přehled o spuštěných procesech operačního systému a slouží k odhalení nezvyklého chování aplikací nebo celého systému, často způsobeného škodlivým kódem.

Bezplatný diagnostický nástroj Eset SysInspector prozkoumá operační systém počítače a generuje podrobnou zprávu o jeho aktuálním technickém stavu. Pomáhá zjistit podezřelé systémové chování počítače. SysInspector vytváří logy (záznamy) pro uživatele, či technickou zákaznickou podporu.

Program obsahuje funkce pro zjištění informací o probíhajících programech a procesech, komunikujících po síti, má integrovanou technologii Anti-Stealth zaměřenou na odhalování skrytých objektů - rootkitů a umožňuje porovnání dvou existujících logů, čímž zajišťuje vyhledání prvků, které nejsou společné pro oba srovnávané logy. Funkce Log compare je vhodná pro sledování změn systému, které mohou být způsobené nakažením počítače v čase mezi vytvořením obou záznamů.

Program neprovádí v počítači žádné změny. Pokud uživatel potřebuje odstranit počítačové hrozby, může přímo z programu SysInspector spustit bezplatný nástroj Eset Online Scanner.
Eset SysInspector je ke stažení zde a je prozatím dostupný v anglické a slovenské jazykové verzi.

Viz také:
Eset Smart Security - moderní bezpečnostní řešení
AVG 8.0 je k dispozici i v bezplatné verzi


Komentáře