Eset: Podvodníci čekají na Halloween

Uživatelé internetu a především sociálních sítí by podle zprávy společnosti Eset měli počítat se zvýšeným počtem útoků online zločinců s cílem vybrat v období Halloweenu co nejvíce peněz.


Podvodníci dnes vždy využívají data, kdy si lidé posílají pozdravy či pohlednice a všeobecně spolu více komunikují, k vykrádání účtů či infikování počítačů.

"Scam je podvod, který využívá techniky sociálního inženýrství k tomu, aby donutil uživatele k akci, například stáhnout a nainstalovat si trojského koně. Můžeme se s nimi setkat v e-mailech, ovšem čím dál více i v rámci notifikací či rychlých zpráv v sociálních sítích, a to především v podobě odkazů na vtipné aplikace, videa, hry atd.," uvádí společnost Eset.

Randy Abrams, ředitel technického vzdělávání v pobočce Eset v San Diegu upozorňuje, aby si lidé v období Halloweenu dávali pozor i na Twitteru. „Byl bych překvapený, kdyby Twitter nebyl masově využitý k publikování linků na stránky obsahující škodlivý kód. Toto médium je perfektním příkladem pro zneužívání a široké publikování webových odkazů se schovanými infiltracemi". Tak jako Twitter, i Facebook poskytuje notifikace o aktivních přátelích a uživatelé této sociální sítě by se tedy měli mít na pozoru. Případy scamů hrozí i v rámci komunikace v podobě programů pro instant messaging (MSN, ICQ,...). Komentáře