Eset vylepšuje svou vlajkovou loď -- třeba o anti-botnet

Své klíčové antimalwarové systémy pro SOHO a domácnosti inovoval Eset. Smart Security 8 například obsahuje technologii Botnet Protection, spolu s NOD32 Antivirus 8 také zahrnuje vylepšený modul Exploit Blocker, jenž chrání i před zranitelnostmi Javy.

Eset vylepšuje svou vlajkovou loď -- třeba o anti-botnet


Botnety představují podle zprávy Verizon Data Breach Investigation Report zdaleka největší jednotlivou kategorii počítačové kriminality – podíl botnetů na celkové zdokumentované počítačové kriminalitě tvoří podle uvedené zprávy 86 procent.

Technologie Botnet Protection chrání počítač, aby se stal součástí botnetu a byl zneužitý k rozesílání spamu nebo k útokům na vzdálené servery. Proto analyzuje odchozí síťovou komunikaci a hledá podezřelé příznaky. Kontroluje také, zda server, k němuž se chráněný počítač připojuje, není na seznamu pochybných serverů, spojených s aktivitami botnetů. Pokud ano, podezřelou aktivitu zablokuje.

Vylepšení technologie Exploit Blocker zase posiluje ochranu nejčastěji používaných aplikací, jako jsou čtečky PDF dokumentů, součásti kancelářského balíku Microsoft Office nebo nově také Java.

Konkrétně útoky na zranitelnosti v Javě představují podle průzkumu firmy Cisco  víc než 90 procent ze všech zaznamenaných útoků na počítače. Exploit Blocker nepřetržitě sleduje procesy a v případě podezření na podezřelé chování potenciálně škodlivou aktivitu zablokuje a popis případu odešle do cloudového systému Eset Threat Sense, odkud se využívá i pro další uživatele.

Smart Security má rovněž vylepšené uživatelské rozhraní pro snadnější ochranu přístroje před ztrátou či krádeží.


Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com


Komentáře