Exchange Server 2010 zvyšuje také bezpečnost

Microsoft představil finální verzi Exchange Serveru 2010. Kromě jiných novinek přináší podle Microsoftu také vyšší zabezpečení.


Součástí Microsoft Exchange Server 2010 je vysoká dostupnost, přístup ke komunikaci z PC, webu a mobilního telefonu, komplexní uživatelské rozhraní a vylepšené možnosti kontroly, ochrany i archivace.

Každý e-mail může mít nastaveno datum platnosti. Po jeho uplynutí se e-maily smažou, přesunou do osobního archivu, nebo na ně bude aplikována politika pro uchovávání.

Systém včasného varování (MailTips)  upozorní uživatele na skutečnosti, které vyplynou z odeslání e-mailu. Například pomůže předcházet situacím, kdy byly interní e-maily omylem odeslány mimo firmu.

Komunikace je automaticky zabezpečena a citlivé údaje bez autorizace neopustí firmu. Nový systém osobního archivu eliminuje lokální PST soubory. IT správce může delegovat práva na prohledávání mailboxů napříč firmou nebo definované administrátorské činnosti pověřeným osobám.

Díky možnosti nasadit Microsoft Exchange Server 2010 na levnější disky s větší kapacitou se uživatelé mohou těšit i na zvětšení e-mailových schránek, a to až v řádu gigabitů.

Exchange Server 2010 spolupracuje s více než 200 mobilními zařízeními, včetně zařízení bez operačního systému Windows Mobile. Prostřednictvím mobilního telefonu je k dispozici e-mail, kalendář a kontakty, ovládání je podobné jako v Microsoft Office Outlook, Outlook Web Access nebo Windows Mobile.Komentáře