Experiment S.P.A.M. spustila společnost McAfee

Padesát dobrovolníků z celého světa se na 30 dnů nechá vystavit působení spamu.Společnost McAfeeoznámila zahájení celosvětového experimentu S.P.A.M. (Spammed Persistently All Month, Po celý měsíc vystaveni spamu). Účastníci tohoto pokusu se rekrutují z celé společnosti (studenti, vládní úředníci, ženy v domácnosti, důchodci...). Účastníci pokusu S.P.A.M. pocházejí z mnoha zemí po celé zeměkouli - mj. z Austrálie, Brazílie, Francie, Německa, Itálie, Mexika, Nizozemí, Španělska, Velké Británie či USA.
Dobrovolníci si po dobu jednoho měsíce budou prohlížet webové stránky, provádět on-line nákupy a registrovat se na základě nejrůznějších reklamních akcí. To vše budou přitom dělat s notebookem s nově nainstalovaným systémem bez ochrany proti spamu a pro tyto účely použijí také novou e-mailovou adresu. O svých zkušenostech budou každý den na webu www.mcafeespamexperiment.com.
Experiment si klade za cíl ukázat ničivé účinky spamu, který je navíc prokazatelně spojen s kybernetickou kriminalitou. Počítačoví zločinci používají spam k ovládnutí milionů kompromitovaných počítačů po celém světě. Spamy lákají uživatele v domácnostech i ve firmách, aby podvodníkům poskytli citlivé informace nebo přímo finanční prostředky.


Komentáře