Facebook tvrdí, že při průniku do jeho struktury IT nedošlo k vyzrazení žádných údajů o uživatelích. Podle oficiálního vyjádření došlo k nakažení počítačových systémů malwarem poté, co zaměstnanci navštívili napadený web vývojáře jisté mobilní aplikace.
Představitelé společnosti na blogu uvedli, že nejsou jedinou společností, která byla takto napadena. „Minulý měsíc naši bezpečnostní odborníci odhalili, že naše systémy se staly terčem důmyslného útoku. Facebook nebyl jediný, kdo mu musel čelit. Je očividné, že útok byl směřován i na další společnosti, do kterých také v nedávné době pronikli útočníci.“ Facebook údajně podnikl kroky k očištění napadených počítačů okamžitě po tom, co byl malware odhalen, a dodal, že uvědomil i příslušné úřady.
Nejedná se o ojedinělý případ. Přednedávnem se kyberzločincům podařilo ukořistit údaje o prvních 250 tisících uživatelů Twitteru a blíže nespecifikované útoky přicházející údajně z Číny hlásily i deníky New York Times, Washongton Post a Wall Street Journal.
Facebook informoval o tom, že malware patřil k útokům typu „zero day“, zneužil tedy slabinu v jazyce Java, o které nevěděli ani autoři napadeného softwaru, a který Facebook využívá k vývoji mobilních aplikací. Škodlivý software napadl údajně notebooky vývojářů, aniž by ho zaznamenaly pravidelně aktualizované antivirové programy.
Na webu Facebooku se objevilo oznámení, že podobné útoky potkávají čas od času každou větší společnost, ale nechybělo ujištění, že nedošlo k úniku žádných informací o uživatelích.
Facebook byl údajně napaden „důmyslnými hackery“
Společnost zveřejnila, že na ni byl proveden „důmyslný útok“, při kterém hackeři zneužili doposud neznámou slabinu v systému této největší sociální sítě.
autor Tadeáš Pelech | SecurityWorld |
Související články
Google Wave – zabiják Twitteru i Facebooku?
Facebook kvůli poruše pevných disků dočasně ztratil více než deset procent fotek
Proberou se uživatelé Facebooku konečně z letargie?
Opera chystá revoluční JavaScriptový engine Carakan
Sun podpoří vývoj Java aplikací pro mobilní zařízení
SecurityWorld
Hackerské skupiny nabízí své služby – a státy kupují
Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!
WhatsApp – Nové podmínky užití, nebo nic
Špionážní technika může pomoci s problémovým sousedem
Na Česko se valí stále více kyberútoků

Komentáře