Facebook nabídne dvoufaktorovou autentizaci

Provozovatelé Facebooku reagují na další vlnu kritiky a přidávají některé nové bezpečnostní funkce. Nejdůležitější změnou by měla být podpora dvoufaktorové autentizace a větší využití protokolu https.


Arturo Bejar z Facebooku uvedl, že uživatelé si budou moci nastavit, aby se v případě přístupu z nového zařízení požadovalo nejen heslo, ale i jednorázový kód (poslaný např. přes SMS) nebo se informace o této potenciálně závadné aktivitě poslala e-mailem a legitimní uživatel ji mohl ukončit.

Zlepšena by měla být také podpora pro protokol https. Zde již došlo ke změnám na počátku tohoto roku, kdy Facebook začal tento protokol podporovat i mimo samotné předávání přihlašovacích údajů. Novinkou má být nyní automatické zapínání https. Uživatel nadále může pracovat s aplikací, která tento režim nepodporuje, nicméně po jejím ukončení se relace opět automaticky přepne.

Graham Cluley ze společnosti Sophos ovšem kritizoval provozovatele Facebooku, že zabezpečený protokol není zapnut po celou dobu. Vadí mu také, že ve výchozím nastavení si uživatel podporu musí sám nastavit (Účet-Nastavení-Zabezpečení účtu-Zabezpečené procházení (HTTPS)).

Změn se podle Facebooku dočkalo také Family Safety Center a nový reportovací nástroj umožňující oznamovat informace o nežádoucích aktivitách.

 Komentáře