Facebook si pro zabezpečení svých uživatelů zvolil McAfee

Společnosti McAfee a Facebook uzavřely dohodu, která poskytne dodatečnou bezpečnostní ochranu mnoha internetovým uživatelům.


Facebook si zvolil společnost McAfee jako svého partnera na základě výběrového řízení. McAfee se v rámci spolupráce stane na jeden rok výhradním dodavatelem zabezpečení pro uživatele sítě Facebook. Výzkum ukázal že cca 78% uživatelů Facebooku nemá aktualizovaný antivir, aktivovaný firewall a antispyware. 

Společné bezpečnostní řešení bude zahrnovat bezpečnostní software společnosti McAfee, umožní antivirové skenování počítačů uživatelů Facebooku, nabídne jim opravné nástroje a výukové materiály z oblasti zabezpečení IT. Uživatelé Facebooku budou moci získat na 6 měsíců zdarma řešení McAfee Internet Security Suite a další půlrok používat tuto službu se speciální slevou. Facebook tento krok dělá pro zvýšení bezpečnosti svých uživatelů a nebude mít z těchto transakcí žádný finanční příjem.

Pokud je uživatelský účet v síti Facebook kompromitován, provozovatel nyní nabízí uživateli postup, který pomocí průvodce účet v několika krocích opět zabezpečí. Právě uzavřené partnerství zajistí, že během tohoto postupu bude počítač také vyčištěn od dalšího malwaru pomocí nástrojů společnosti McAfee, přičemž pro uživatele bude vše zdarma. Komentáře