Facebook zavádí jednorázová hesla

Jak se připojit k webové službě z (potenciálně) nezabezpečeného počítače? V takových případech je na místě se bát keyloggerů a kompromitace účtu. Provozovatelé Facebooku proto nyní implementují jednorázová hesla.


Služba se zavádí v jednotlivých regionech postupně, nicméně výhledově by měla být k dispozici na celém světě. Uživatel si podporu pro tuto funkci nastaví tak, že spojí účet s číslem mobilního telefonu. Jednorázové heslo si pak nechá zaslat; to bude platit jen 20 minut a eventuálním útočníkům bude později už k ničemu.

Provozovatelé Facebooku počítají s tím, že díky této funkci by službu mohli lidé více používat v prostředích typu hotelů, kaváren a letišť, tedy tam, kde existuje podezření na keyloggery či odchytávání přenosu ve WiFi sítích.

Ve stejné době Facebook implementuje také funkci, která by uživatele měla upozornit, že se k jeho účtu přistupovalo z „nezvyklého“ počítače (např. v jiné zemi). Podobný postup proti kompromitování účtů nedávno zvolit i Google se svým GMailem (viz také: GMail bude varovat uživatele před podezřelými aktivitami na účtu).

Poslední novinkou Facebooku mají být novinky týkající se kontrolních otázek, které umožní získat legitimnímu vlastníkovi nad svým účtem opět kontrolu.

 Komentáře