FBI rozbila síť Dark Market pomocí agentů

Dva roky trvající operace FBI proti internetové kriminalitě vedla podle agentury k 56 zatčením a předešla škodě 70 milionů dolarů. Podvodníci se sdružovali kolem fóra DarkMarket.ws, které se ale FBI podařilo infiltrovat. Jedním z administrátorů fóra se stal agent FBI vystupující zde pod přezdívkou Master Splyntr...Dva roky trvající operace FBI proti internetové kriminalitě vedla podle agentury k 56 zatčením a předešla škodě 70 milionů dolarů.
Podvodníci se sdružovali kolem fóra DarkMarket.ws, které se ale FBI podařilo infiltrovat. Jedním z administrátorů fóra se stal agent FBI vystupující zde pod přezdívkou Master Splyntr (poznámka: zahraniční média mimochodem zmiňují i jeho skutečné jméno; poněkud kocourkovské, to by člověk čekal spíše u nás).
Server byl odstaven poté, co další z jeho správců vystupující pod přezdívkou Cha0 byl zatčen v Turecku. Akce totiž nebyla pouze záležitostí FBI, ale ukázala možnosti mezinárodní spolupráce; podílela se na ní i turecká a německá policie a zvláštní britské oddělení pro boj s internetovou kriminalitou.
Na serveru se obchodovalo především s kradenými údaji o platebních kartách i se zařízeními, pomocí nichž se karty fyzicky falšují. Bylo zde zaregistrováno celkem 2500 účastníků; i ti z nich, co dosud zatčení unikli, nebudou mít teď zřejmě klidný spánek. Fórum nicméně k sobě nejspíš přitáhlo pozornosti celé další řady policejních informátorů (podle vzoru Chestertonova románu Anarchista Čtvrtek jich klidně mohlo být i více než vlastních pachatelů).

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Jak organizovaný zločin vydělává pomocí technologie
FBI pátrá po útočnících na e-mail Sarah Palinové


Komentáře