FBI varuje před další vlnou útoků červa Storm

E-mail nejčastěji obsahuje frázi „F.B.I. vs. facebook“ a nabízí odkaz na článek na toto téma, po klepnutí na odkaz se však stáhne malware.FBI spolu s organizací Internet Crime Complaint Center zveřejnila varování před novou lavinou podvodných e-mailů šířících červa Storm.
E-mail nejčastěji obsahuje frázi „F.B.I. vs. facebook“ a nabízí odkaz na článek na toto téma, po klepnutí na odkaz se však stáhne malware. Předešlá várka e-mailů se snažila uživatele nalákat na to, že jim přišla elektronická pohlednice. V obou případech k infekci za určitých podmínek opravdu mohlo dojít po pouhém klepnutí na odkaz bez toho, že by uživatel musel ještě něco potvrdit v dialogovém okně. Nakažený počítač se ihned stal členem obřího botnetu.
Asi před měsícem se k šíření botnetu využívala nabídka videa s ohňostrojem k americkému Dni nezávislosti (Červ se skrývá ve videu s ohňostrojem ke Dni nezávislosti).
Storm je pokládán za jednoho z hlavních představitelů letošních červů, které jsou oproti těm minulým mnohem propracovanější a disponují i určitými obrannými mechanismy (Červů letos nepřibude, ale budou nebezpečnější). Podle některých statistik představují varianty červa Storm až polovinu veškerého malwaru (Storm Worm ve variantě Peed představuje více než polovinu malwaru).

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře