Firefox 3.0.2: Chyba s mizením hesel má být opravena tento týden

Firefox verze 3.0.2, který Mozilla vydala minulé úterý, vzbudil mezi uživateli velký rozruch, protože řadě z nich po aktualizaci zmizela uložená hesla. Mozilla na tuto chybu reaguje a vypustí podle vlastních slov další verzi Firefoxu 3.0.3 v tomto týdnu.Firefox verze 3.0.2, který Mozilla vydala minulé úterý, vzbudil mezi uživateli velký rozruch, protože řadě z nich po aktualizaci zmizela uložená hesla. Mozilla na tuto chybu reaguje a vypustí podle vlastních slov další verzi Firefoxu 3.0.3 v tomto týdnu.

Podle Mika Beltznera, ředitele vývoje Firefoxu, chyba postihuje ty uživatele, kteří používají určitý specifický typ znaků v jejich uložených uživatelských jménech a heslech. Jsou jimi například písmena s diakritikou, což může znamenat větší procento problémů pro české uživatele.
Zasažení uživatelé nejen že nemají přístup k již uloženým heslům, ale ani údajně nemohou ukládat nová, což je pro řadu z nich velmi nepříjemné.

Vývojáři se o této chybě dozvěděli velmi brzy po vypuštění Firefoxu 3.0.2, nejvíce od evropských uživatelů a Mike Beltzner sám přiznal, že nečekal, že se tato chyba dotkne až tak velkého množství lidí.
Konkrétní technický popis chyby (v angličtině) je k dispozici zde.

Tým testerů Firefoxu, zajišťující kvalitu, nyní již testuje verzi 3.0.3., která by měla být uvolněna v první polovině příštího týdne. Jedinou opravou v ní by mělo být mizení hesel, s žádnou další změnou oproti Firefoxu 3.0.2 se nepočítá, neboť ten již opravil 11 aktuálních chyb, z toho šest kritických.

Viz také:
Firefox 3.1: Mozilla plánuje přidat „porno mód“
Firefox 3.1: Pohodlné surfování bez dohledu od Mozilly


Komentáře