Firefox 3.0: Kvůli množství chyb musí přijít RC2

Společnost Mozilla se rozhodla díky poměrně velkému množství objevených chyb ve Firefoxu 3.0 RC1, že bude potřeba vydat ještě druhou release candidate verzi místo toho, aby byl další vývoj tohoto open source prohlížeče již ukončen (a RC1 verze označena za definitivní), přičemž případné nedostatky by byly opraveny později ve verzi 3.0.1.Společnost Mozilla se rozhodla díky poměrně velkému množství objevených chyb ve Firefoxu 3.0 RC1, že bude potřeba vydat ještě druhou release candidate verzi místo toho, aby byl další vývoj tohoto open source prohlížeče již ukončen (a RC1 verze označena za definitivní), přičemž případné nedostatky by byly opraveny později ve verzi 3.0.1.

Konkrétně bylo ve Firefoxu 3.0 RC1 objeveno zhruba 40 chyb, které by RC2 měla opravit, potvrdili zástupci Mozilly. Díky tomu se vydání finálního Firefoxu 3.0 pozdrží zhruba o pět dní. Přesto se stále počítá s jeho definitivním dokončením někdy v polovině června.

Kompletní oprava kódu Firefoxu 3.0 a uzavření RC2 verze proběhlo včera, přičemž řada objevených nedostatků byla patchována již v reakci na zjištění testerů. V minulém týdnu byl zveřejněn seznam 10 nejvýznamnějších chyb, přičemž dvě z nich se projevovaly pouze pod Linuxem (jedna z těchto chyb například způsobovala v Linuxu problém s rychlostí). Více o objevených chybách lze najít zde.

Podle poslední aktualizace rozvrhu Mozilly je vydání Firefoxu 3.0 RC2 plánováno po 5. červnu, přičemž Mozilla bude potřebovat ještě asi týden po vydání release candidate verze ke zhodnocení, že v ní není žádný zásadní problém a prohlášení jí za finální.
Firefox 3.0 RC1 je ve více než 45 jazykových verzích včetně češtiny a slovenštiny k dispozici ke stažení pro Windows, Mac OS X a Linux zde:

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-rc.html

Viz také:
Internet Explorer má obsahovat vážnou chybu, její zveřejnění ale je kontroverzní
Hackeři se zaměřují na Firefox
Opera bude bezpečnější
Nová verze Firefoxu 2.0.0.14 opravuje kritickou chybu ve zpracování JavaScriptu


Komentáře