Firefox 3.0 RC1 obsahuje 10 chyb, z toho 3 kritické

Existenci 3 kritických chyb známila společnost Mozilla v reakci na testování nedávno vydané release candidate verze Firefoxu 3.0. Zatím však ještě není rozhodnuto, zda kvůli tomu bude muset být vypuštěna ještě verze RC2 a nebo již bude možné v příštím měsíci vydat rovnou finální Firefox 3.0.Existenci 3 kritických chyb známila společnost Mozilla v reakci na testování nedávno vydané release candidate verze Firefoxu 3.0. Zatím však ještě není rozhodnuto, zda kvůli tomu bude muset být vypuštěna ještě verze RC2 a nebo již bude možné v příštím měsíci vydat rovnou finální Firefox 3.0.

Podle viceprezidenta Mozilly Mika Schroepfera zatím stále probíhá sbírání podnětů od uživatelů, kteří Firefox 3.0 RC1 testují a až na základě toho se Mozilla rozhodne jak bude dále postupovat. Ještě v době vydání RC1 se počítalo s tím, že žádná další release candidate verze již nebude potřeba. Naopak ale v původních plánech Mozilla mluvila až o třech RC verzích.

Z deseti uvedených chyb se jich osm týká verzí pro Windows a Mac OS X, další dvě jsou pak spojené pouze s Linuxem. Aktuální seznam nalezených chyb je dostupný zde.

V příštích dnech se tedy rozhodne, jak to s vývojem Firefoxu 3.0 bude vypadat dále, podle Schroepfera se na vyřešení chyb pracuje a v řadě případů se již podařilo nalézt řešení.

Pokud chcete i vy zkusit otestovat poslední RC1 verzi Firefoxu 3.0 (kterou opět Mozilla nedoporučuje pro běžné používání, i když by měla být oproti betaverzím již značně vyladěnější), je ve více než 45 jazykových verzích včetně češtiny a slovenštiny k dispozici ke stažení pro Windows, Mac OS X a Linux zde:
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-rc.html

Viz také:
Internet Explorer má obsahovat vážnou chybu, její zveřejnění ale je kontroverzní
Hackeři se zaměřují na Firefox
Opera bude bezpečnější
Nová verze Firefoxu 2.0.0.14 opravuje kritickou chybu ve zpracování JavaScriptu


Komentáře