Firefox blokuje některá svá vlastní rozšíření

Zabezpečení v prohlížeči Firefox verze 3.0 beta blokuje přístup k některým se stránek, jež nabízejí rozšíření pro tento browser. Oproti situaci v minulém týdnu byla sice část problémů odstraněna a některé doplňky ze seznamu blokovaným adres vyjmuty, potíže ale přetrvávají.Zabezpečení v prohlížeči Firefox verze 3.0 beta blokuje přístup k některým se stránek, jež nabízejí rozšíření pro tento browser. Oproti situaci v minulém týdnu byla sice část problémů odstraněna a některé doplňky ze seznamu blokovaným adres vyjmuty, potíže ale přetrvávají.

Problém se týká například DownThemAll, což je oblíbený správce stahování právě jednotlivých rozšíření pro Firefox. Blokován je také joehewitt.com, který nabízí jako doplněk editor a debugger HTML/CSS a JavaScriptu.
Blokování vychází z toho, že tyto stránky jako potenciálně nebezpečné „oznámkoval“ Google a Firefox přebírá jako blacklist. Provozovatelé DownThemAll přiznali, že hodnocení Googlu nebylo neoprávněné, protože neznámý útočník zneužil chybu v systému WordPress a umístil na server malware. Nyní však už má být systém aktualizován záplatou a nebezpečený kód odstraněn.
Zajímavé a lehce ironické je, že blokování se dotklo i rozšíření Firebug, které přitom samotná Mozilla uvádí v seznamu doporučených doplňků.

Nástroj pro blokování malwaru pokládají tvůrci Firefoxu za jedno z hlavním vylepšení nové verze. Lze vypnout, ve výchozím nastavení je však nastaven.

Zdroj: Computerworld.com

Poznámka: Tyto záležitosti se ovšem týkají betaverze, tj. uživatelé by s možností, že se vyskytnou podobné problémy, měli nejspíš prostě počítat.

Viz také Ve Firefoxu opraveno 11 chyb, 4 podle Mozilly kritické


Komentáře