Firmám s nelegálními Windows hrozí selhání systému a ztráta dat

Společnost Harrison Group provedla pro Microsoft sponzorovanou studii, z níž vyplývá, že firmy používající nelegální verze Windows jsou oproti legálním uživatelům tohoto OS výrazně více ohroženy ztrátou dat a výpadky systémů.Společnost Harrison Group provedla pro Microsoft sponzorovanou studii, z níž vyplývá, že firmy používající nelegální verze Windows jsou oproti legálním uživatelům tohoto OS výrazně více ohroženy ztrátou dat a výpadky systémů.
Průzkum byl proveden dotazováním IT specialistů a manažerů ve firmách, které mají 24 až 500 počítačů. Dotazováno bylo 1 600 společností v USA, Velké Británii, Číně a Brazílii. Výsledek? Firmy užívající Windows nelegálně jsou o 43 % častěji postiženy výpadky kritických systémů trvajícími více než 24 hodin, výrazně častěji přijdou o data svých zákazníků i o data vlastní.
V plném souladu s licenčními podmínkami software údajně používala méně než polovina dotazovaných firem.
Studie je ke stažení zde.

Zdroj: Computerworld.com

Poznámky:
- Jak docílit toho, aby lidé v takovémto průzkumu mluvili pravdu, např. vůbec přiznali užití nelegálního softwaru?
- Jak ovšem dodávají diskutující na americkém Computerworldu, firma používající nelegálně software bude nejspíš šetřit i na IT specialistech nebo řešení zálohování. Pak není divu, že je přednostně postižena ztrátou dat či výpadky systémů. Nemusí jít vůbec o to, že by média s nelegálními Windows mohla obsahovat malware apod., ale o celkovou neprofesionalitu.

Viz také:
Windows XP: Microsoft chce ještě více znepříjemnit život pirátům
Windows Vista Service Pack 1 nepůjde spustit na cracknutém systému


Komentáře