Firmy marně bojují se složitostí bezpečnostních řešení

Check Point a Ponemon Institute zveřejnily výsledky průzkumu „Pochopení bezpečnostní komplexnosti IT prostředí ve 21. století". Vyplývá z nich, že komplexní zabezpečení je v současné době pro většinu firem problém číslo jedna.


Podle průzkumu, který probíhal mezi více jak 2 400 správci IT po celém světě, je největším problémem součastnosti správa složitých bezpečnostních prostředí. Průzkum poukázal na fakt, že více jak 55 % firem k zabezpečení svých firemních sítí využívá přes sedm různých dodavatelů. Z průzkumu vyplynulo, že firmy při sjednocování IT bojují se snižováním celkových nákladů na vlastnictví (TCO) a zároveň požadují vyšší výkon.

Více jak 700 dotazovaných v průzkumu se domnívá, že největší překážkou při nasazování nových technologií je jejich dodržování. Rozšíření cloud computingu, mobility, Web 2.0 a aplikací pro sdílení informací pro firmy představuje výzvu, jakou úroveň ochrany ve všech vrstvách sítě použít, zatímco je nutné tyto bezpečnostní požadavky striktně dodržovat.  

I když moderní technologie otevírají nové možnosti ve způsobu firemní komunikace a spolupráce, většina firem bojuje se zajištěním správy různorodých IT prostředí. Zabezpečení se tak stává stále složitější a vede k větším rizikům ztráty dat ze strany zaměstnanců či spolupracovníků. V průzkumu uvedlo 48,8 % dotazovaných, že firemní zaměstnanci mají malé nebo vůbec žádné povědomí o ochraně firemních dat či firemních politikách.

„Firmy neustále čelí novým a nákladnějším bezpečnostním rizikům - jak z interních, tak externích zdrojů, které mohou ohrozit jejich podnikání. Náš průzkum ukázal, že jeden takový kyber útok se může pohybovat v rozmezí od 237 000 až po 52 miliony dolarů," říká Dr. Larry Ponemon, předseda a zakladatel, Ponemon Institute. „Nicméně zaměstnanci mohou při prvotní obraně sehrát velice důležitou roli, firmě tak pomoci prosadit přísnější bezpečnostní opatření a v rámci celé organizace je dodržovat."Komentáře