Gartner: Bezpečnostní trh letos poroste o 8 %


Analytická společnost Gartner uvádí, že trh s bezpečnostním softwarem vzroste letos o 8 % a dosáhne celkové výše 14,5 miliard dolarů. Jedná se o znatelné zpomalení, protože v loňském roce došlo k 19% růstu (viz loňské údaje Gartneru). Gartner nicméně předpokládá, že hned příští rok přijde zase oživení a 13% růst až na celkovou hodnotu 16,3 miliard dolarů. Za letošním zpomalením stojí především celková ekonomická situace, byť na zabezpečení se firmy příliš šetřit neodvažují.

Podle Gartneru jsou nejperspektivnější oblasti zabezpečení jako služba, nabídka pro malé a střední firmy a prodej softwaru společně s hardwarovým zařízením (appliance). V letošním roce pocházely tržby dodavatelů zabezpečení z 25 % z prodejů koncovým zákazníkům, zbytek připadá na firemní sektor.

Gartner uvádí, že je v letošním roce trh konsolidovaný v důsledku toho, že loni došlo k velkým fúzím: McAfee koupila Secure Computing (McAfee kupuje Secure Computing, vzniká jedna z největších bezpečnostních firem) a Symantec MessageLabs (Symantec dá za Message Labs 695 milionů dolarů).

 Komentáře