Google Chrome 8 opravuje 13 zranitelností

Google vydal verzi 8 svého prohlížeče Chrome. Kromě oprav bezpečnostních zranitelností je novinkou také vlastní vestavěný prohlížeč souborů PDF. Uživatele by měl ochránit před riziky vyplývajícími z použití Adobe Readeru.


Kromě bezpečnostních zranitelností byla opravena např. také chyba se zpracováním animací ve vektorovém grafickém formátu SVG nebo v historii prohlížeče či indexování videa. Podrobnosti Google jako obvykle neoznámil, žádná z chyb ale nemá status kritické a údajně nelze sama o sobě zneužít ke vzdálenému spuštění kódu. Za report zranitelností Google vyplatil tentokrát celkem jen 4 000 dolarů, o něž se podělilo 5 výzkumníků. Jeden z problémů oznámil Googlu zaměstnanec Microsoftu Nirankush Panchbhai.

Novinkou ve verzi 8 je také zařazení vlastního zabudovaného prohlížeče PDF i do stabilní verze (dosud byl jen ve vývojovém buildu). Uživatel může s PDF pracovat, jako by se jednalo o webovou stránku, nemusí mít plug-in od Adobe pokládaný za častý zdroj bezpečnostních rizik. Zobrazované PDF soubory jsou v rámci Chrome izolovány v sandboxu.

Verze 8 se objevila asi 6 týdnů po verze 7, jde tedy spíše o aktualizaci než o zásadní změnu/upgrade. Aktuální stabilní verze má nyní číslo 8.0.552.215.

Podle statistik firmy Net Applications již tiché aktualizace Chrome téměř zcela „vymýtily“ verzi 6. Podíl Chrome dosahuje už 9,3 % (opět dle Net Applications).Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.