Google odstraňoval podvodné blogy, při kácení lesa létaly třísky

Blogy Googlu jsou podle statistik iniciativy StopBadware.org jedním z hlavním zdrojů malwaru. Provozovatel se této skutečnosti pokusil učinit přítrž, přičemž spolu s kácením lese létaly i třísky; zablokována byla totiž i celá řada legitimních blogů.Blogy Googlu jsou podle statistik iniciativy StopBadware.org jedním z hlavním zdrojů malwaru. Provozovatel se této skutečnosti pokusil učinit přítrž, přičemž spolu s kácením lese létaly i třísky; zablokována byla totiž i celá řada legitimních blogů.

Viz článek
Hlavní zdroje malwaru: servery v Číně a blogy Googlu

Podle Googlu by ovšem uživatelé neměli o svá data přijít; blogy byly „zamčeny“, nikoliv smazány a Google je na žádost jednotlivých uživatelů začne obnovovat. Potíž je údajně v tom, že Google prostě použil své antispamové technologie, aby identifikoval „spamové“ blogy založené roboty; a podobně jako u antispamové technologie je i zde jistá pravděpodobnost, že jako spam bude označena i regulérní zpráva...
Google se postiženým uživatelům i jejich čtenářům oficiálně omluvil a zdůraznil, že služba Blogger stále pokračuje v modelu, kdy jsou komentáře i další data vlastnictvím jednotlivých uživatelů, nikoliv provozovatele.
Situace vyvolala velkou nevoli uživatelů, mj. i těch, u nichž je blog na Googlu nějakým způsobem součástí jejich podnikatelských aktivit (byť služba je nabízena zdarma a bez záruky). Lze předpokládat, že s tím, jak roste popularita toho, co se dnes označuje nejčastěji jako cloud computing, bude podobných incidentů přibývat.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
GMail začal ověřovat adresu odesilatele
Ratproxy: Google nabízí zdarma vlastní bezpečnostní nástroj


Komentáře