Google přestane podporovat Internet Explorer 6

Počínaje 1. březnem začne Google omezovat podporu pro starší prohlížeče včetně Internet Exploreru 6 – což je verze stará 9 let. Jako první přijde na řadu zrušení podpory v aplikacích Google Docs a Google Sites (web hosting zdarma), vyhledávač zatím zůstane funkční.


Google tak chce uživatele přimět přejít na novější a bezpečnější browsery. Ironické v této souvislosti je, že Internet Explorer 6 se používal i přímo v čínském Googlu a umožnil masivní průnik do firemní sítě (viz např. Proč se v Googlu používal Internet Explorer?).

Uživatelům starších prohlížečů se aplikace Google sice zobrazí i po 1. březnu, ale mohou v nich chybět různé funkce a ne vše bude fungovat správně. Spolu s Internet Explorerem 6 přestane Google podporovat i Firefox 2, Safari 2 a svůj vlastní prohlížeč Chrome verze 3 – ten byl přitom uveden loni v září, takže za „starší“ lze označit jen s nadsázkou. Chrome 4 je přitom ve finální verzi pouze pro Windows, verze pro MacOS je stále Googlem deklarována jako beta.

Už před rokem začal k upgradu z MSIE 6 na novější verzi vybízet uživatele Facebook, přidalo se i YouTube a samotný Microsoft. Ten ukončí podporu pro Internet Explorer 6 v roce 2014 (spolu s Windows XP). Podle statistik společnosti NetApplications ale ještě v minulém měsíci používalo MSIE 6 celých 21 % uživatelů internetu.

 Komentáře