Google zvýšil ochranu e-mailů v rámci služby Google Apps

Společnost Google udělala další krok k zastavení toho, aby legitimní zprávy poslané uživateli služby Apps, byly zachyceny spamovými filtry.


Administrátoři služby Google Apps nyní mohou zapnout digitální podepisování zpráv, což pomáhá příjemci ověřit, zda zpráva přišla od známého, ověřeného zdroje, napsal Adam Dawes, produktový manažer firmy Google, na blogu této společnosti.

Systém využívá technologii DKIM (DomainKeys Identified Mail), která ověří jméno domény, ze které byla zpráva odeslána, analyzováním kryptografického podpisu zprávy. Pokud zpráva pochází z domény, která je považována za seriózní, nebude odfiltrována.

Někteří uživatelé Google Apps si stěžovali, že mail z jejich domény byl zablokován, i když správně nastavili Sender Policy Framework záznam. SPF záznam umožňuje majiteli domény určit, kteří uživatelé mohou posílat maily na jejich doménu.

SPF záznam znepříjemňuje život spammerům, kteří jednoduše vytvoří adresu odesílatele v e-mailové zprávě, jelikož příjemce ověří SPF záznam a odfiltruje nevyhovující zprávy.

Společnost Google využívá technologie DKIM a DomainKeys, což je další metoda ověřování e-mailů, pro uživatele služby Gmail pro odchozí zprávy již od roku 2004.

V roce 2008 spolupracoval Google se společnostmi eBay a Paypal na tom, aby e-maily od těchto organizací byly vždy řádně podepsané a to vzhledem k velkému výskytu phishing e-mailů. Všechny nepodepsané zprávy, které předstírají, že jsou od těchto organizací, jsou blokovány.

DKIM je pro uživatele služby Google Apps zdarma. Administrátoři mohou tuto funkci zapnout v kontrolním panelu, v záložce "advanced tools", prozradil nakonec Dawes.Komentáře