Gopas chválí Microsoft Security Essentials


Ondřej  Ševeček, specialista Počítačové školy Gopas, uvedl o Microsoft Security Essentials následující hodnocení: „Jedná se o plnohodnotný antivirus a antispyware v jednom balíku... Celá rodina antinalware produktů od Microsoftu čítající Forefront Client Security, Live OneCare, Forefront Server Security, Windows Defender i Security Essentials používá společné virové a spyware definice produkované oddělením společnosti zvaným Microsoft Malware Protection Center (MMPC)."

Gopas ve svém vyjádření uvádí, že Microsoft Security Essentials přináší domácím uživatelům zdarma ochranu na úrovni podnikových řešení. Program používá motor ze svého staršího sourozence, antiviru pro podnikové prostředí, který Microsoft vyvíjí již více jak čtyři roky, jedná se tedy vlastně o omezenou verzi Forefront Client Security. (Ten se liší pouze možností centrální správy a sledování, což pro domácí použití není významné, stejně jako některá podniková rozšíření jako sledování bezpečnostních parametrů stanic, kvality hesel, uživatelských účtů a sdílených adresářů.)

Nejpodstatnějším rozdílem podle Ševečka, oproti řešením ostatních dodavatelů, je však stopa, kterou program v systému zanechává. Lépe řečeno nezanechává. Celý instalační balíček má cca 5 MB. Stažené základní virové definice zaberou do 40 MB (tedy ne každá aktualizace, ale jejich prvotní stažení. Později se již stahují jen nepatrné přírůstky). „Program je složen jen z jednoho miniaturního ovladače jádra typu filtr souborového systému a jedné služby provádějící kontrolu souborů, upozorňuje Ondřej Ševeček z Gopasu.

 

Téměř nijak neovlivňuje výkon počítače, jeho startování ani běh. Neobsahuje žádný filtr síťové komunikace a nemůže tak kolidovat ani s bezdrátovými připojeními, jak se občas vyskytuje u jiných řešení. Jeho kód je plně dopředu testován v Microsoft vlastní produkční síti, se všemi záplatami a service packy, ještě dříve než veřejně vyjdou. Oproti jiným má tedy minimální dopad na stabilitu počítače a aplikací na něm běžících.

 

"Po předchozích aplikacích jako Malitious Software Removal Tool (MSRT, Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru) a Windows Defender přináší Microsoft další bezpečnostní produkt sledující filosofii, která předpokládá, že zákazníci platí pouze za operační systém s velkým množstvím doplňků zdarma a za serverová řešení vyžadovaná v podnikových sítích," uvádí tisková zpráva Gopasu.Komentáře