Hackeři se učí z otevřených kódů

Pro vytváření soudobých škodlivých kódů používají hackeři stejné techniky a technologie jaké lze nalézt v oblasti otevřených kódů. Alespoň se to konstatuje ve zprávě bezpečnostní společnosti McAfee.Pro vytváření soudobých škodlivých kódů používají hackeři stejné techniky a technologie jaké lze nalézt v oblasti otevřených kódů. Alespoň se to konstatuje ve zprávě bezpečnostní společnosti McAfee.

Podle ní jsou stejné techniky, které udělaly Apache a Linux úspěšnými, neméně úspěšně aplikované v hackingu. Dnešní sofistikované škodlivé kódy (např. boti) jsou psány kolektivem mnoha programátorů. Ne tedy jedním „osamělým běžcem“ podobně jako viry. Pisatelé díky tomu kopírují nástroje a technologie vývojářů otevřeného software.

Stovky zdrojových souborů je totiž potřeba nějak řídit, protože to už není v běžných lidských silách. Díky tomu se mění i styl práce hackerů – z dřívějších programátorů se dnes stávají manažeři vedoucí práci týmů…

Zpráva McAfee zároveň podotýká, že nejde o snahu zdiskreditovat vývojáře open-source – ale jen o poukázání na narůstající nebezpečnost a složitost škodlivých kódů.


Komentáře