Hackeři tvrdí, že se vloupali do serverů Aceru

Hackerská skupina, která se sama označuje jako Pakistan Cyber Army, uvedla, že se jí podařil průnik na servery evropského Aceru. Přitom měly být odcizeny osobní údaje asi 40 000 lidí.


Útočníci tvrdí, že získali také zdrojové kódy uložené na kompromitovaných počítačích.

Na webech se objevily „vzorky", které mají dokládat úspěšnost průniku. Kompromitovány jsou data typu e-mailových adres a telefonních čísel přiřazených konkrétním jménům, nikoliv však např. čísla platebních karet.

Lisa Emard z Aceru v USA uvedla pro americký Computerworld, že společnost nemá žádná zprávy o incidentu z pohledu USA. Situace v Evropě se zkoumá.

Acer je dnes celosvětově druhým největším dodavatelem notebooků, společnost však i bez ohledu na útok postihly nyní problémy v důsledku nesrovnatelností zjištěných při auditu (oproti reportovaným výsledkům má Acer jednorázově odepsat 150 milionů dolarů). Akcie firmy proto výrazně oslabily. Výkonný ředitel firmy J. T. Wang převzal za incident zodpovědnost včetně vlastního finančního postihu.

Nicméně neexistuje žádný důkaz o tom, že by hackerský útok jakkoliv souvisel s problémem reportování finančních výsledků.

V posledních týdnech došlo k řadě útoků proti firmám podobné velikosti jako Acer. Nejvíce medializovaná byla kauza Sony, incident však postihl např. i společnost Lockheed Martin.

 Komentáře