Hackujte a vyhrajte zájezd do Japonska

Registrace do hackerské soutěže The Catch je otevřena.

Hackujte a vyhrajte zájezd do Japonska


Sdružení Cesnet ve spolupráci se společností Trend Micro pořádá druhý ročník hackerské soutěže The Catch. Účastnit se jí mohou jednočlenné až čtyřčlenné týmy z řad zkušených i začínajících IT nadšenců starších 15 let, kteří si chtějí vyzkoušet své analytické a „hackerské“ schopnosti ve hře typu Capture the Flag (CTF).

Už nyní se mohou týmy registrovat na stránkách akce www.thecatch.cz a vyzkoušet první (testovací) úlohy. Smutnit nemusí ani ti, kdo zatím nemají žádné parťáky do týmu ‒ snadno si je najdou pomocí aplikace Slack. Odkaz na ni a stejně tak pravidla hry jsou rovněž na webu soutěže.

Ta začne přesně v pátek 12. října ve 12.00 hodin, kdy budou zveřejněny úlohy pro první kolo, které skoční v poledne 19. října. Deset nejlepších týmů z prvního kola se utká v druhém kole, které se bude konat 27. října na Masarykově koleji ČVUT v Praze. Z účastníků druhého kola bude nominován jeden tým, který bude reprezentovat Českou republiku v mezinárodním finále Trend Micro CTF 2018 v Japonsku. Pro nejlepší týmy jsou navíc připraveny ceny.

„Soutěží The Catch se hlásíme k myšlenkám říjnového Měsíce kybernetické bezpečnosti, jehož cílem je přispět k budování bezpečnějšího prostředí internetu a kybersvěta. Zároveň bychom chtěli hlavně mladým lidem více přiblížit práci forenzních analytiků a ukázat jim, jak může být kreativní a zábavná. Odborníků na počítačovou bezpečnost je totiž stále nedostatek,“ říká Andrea Kropáčová, vedoucí Oddělení podpůrných služeb a bezpečnosti sdružení Cesnet.

Úvodní foto: © chanpipat - Fotolia.com


Komentáře