HID pomůže mBank zvýšit bezpečnost jejich on-line bankovnictví

Polská mBank zavádí řešení na bázi multifaktorového ověřování od společnosti HID Global pro zabezpečené internetové a mobilní bankovnictví.

HID pomůže mBank zvýšit bezpečnost jejich on-line bankovnictví


Společnost HID Global, jež se specializuje na oblast řešení bezpečné identifikace, dnes oznámila, že polská bankovní společnost mBank (jež je součástí německé skupiny Commerzbank), úspěšně zavedla tokeny ActivID DisplayCard. Řešení zajistí klientům korporátního bankovnictví mBank přístup k účtům na bázi multifaktorové autentizace.

Cílem mBank bylo najít bezpečné, pohodlné a inovativní řešení autentizace, které lze snadno implementovat. Tokeny ActivIDDisplayCard společnosti HID Global byly vybrány mimo jiné i díky patentovanému algoritmu HID Global, jenž dokázal spolupracovat se serverovým systémem společnosti mBank. Firma HID Global byla navíc bankou uznána jako renomovaná značka s dlouhodobým působením v oboru a s řadou úspěšných implementací v posledních deseti letech.

Tokeny ActivID DisplayCard jsou autentizační řešení ověřování ve stylu kreditní karty, a jsou vybaveny touchpadem pro bezpečné zadání PIN.

„Díky společnosti HID Global můžeme svým klientům korporátního bankovnictví nabídnout pokrokovou, pohodlnou a bezpečnější metodu multifaktorového ověřování identity při přístupu k jejich účtům na internetu a v mobilních telefonech,“ řekl Aleksander Gawroński, ředitel elektronického bankovnictví v mBank.

„Jsme velmi hrdí, že jsme se mohli účastnit projektu mBank. Řešení pro ověřování identity od společnosti HID Global se na trhu konzistentně osvědčuje jako nejspolehlivější a velmi důvěryhodné,“ shrnuje Harm Radstaak, generální ředitel HID Global pro oblast EMEA.

Obě společnosti plánují pokročilá bezpečnostní řešení rozšířit v budoucnu i na klienty retailového bankovnictví mBank.

Úvodní foto: HID Global


Komentáře