Hostované zálohování i pro Apple Macintosh

Služba používá inkrementální (přírůstkové) zálohování. Data na serveru jsou chráněna 448bitovou šifrou Blowfish a při přenosu se používá protokol SSL. V případě selhání systému lze zálohovaná data stáhnout nebo si je nechat poslat na nějakém médiu.Společnost Mozy, která spadá pod EMC, nabízí hostované řešení umožňující automatické on-line zálohování dat z počítačů Macintosh. V tuto chvíli je k dispozici nabídka pro domácí uživatele a malé firmy. Služba vyjde na 5 dolarů měsíčně, verze zdarma je omezena do objemu 2 GB.
V létě mají být k dispozici také služby MozyPro a MozyEnterprise určené podnikovým zákazníkům.
Služba používá inkrementální (přírůstkové) zálohování. Data na serveru jsou chráněna 448bitovou šifrou Blowfish a při přenosu se používá protokol SSL. V případě selhání systému lze zálohovaná data stáhnout nebo si je nechat poslat na nějakém médiu.
Již od ledna je podobná služba k dispozici také pro PC s Windows. EMC získala tuto technologii akvizicí společnosti Berkeley Data Systems, kterou loni na podzim koupila za 76 milionů dolarů. Obdobné konkurenční řešení nabízí např. firma Carbonitte.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře