HP umožňuje izolovat kompromitovaný virtuální počítač bez narušení chodu fyzického serveru


HP představuje obranné prostředky proti napadané konvergované síťové infrastruktury. Jsou určeny pro zabezpečení síťové kostry datových center HP FlexFabric. Jedná se o řešení postavená na technologii TippingPoint, kterou společnost HP získala spolu s firmou 3Com.

Virtualizovaná prostředí a jejich aplikace podléhají podle HP stejným hrozbám jako tradiční datová centra. Napadení jediného serveru, na němž běží několik virtuálních strojů, může mít katastrofální dopad na celou infrastrukturu. Proto se při zrychlování migrace produkčních úloh a kritických dat do virtualizovaného prostředí musí bezpečnostní požadavky stát prioritou.

Sada produktů HP TippingPoint Secure Virtualization Framework (SVF) má zabránit dopadu síťových hrozeb na virtualizovaná prostředí. TippingPoint Virtual Controller (vController), první produkt uvedený v rámci řady SVF, rozšiřuje zabezpečení TippingPoint z fyzických sítí na virtuální sítě tím, že směruje provoz přes zařízení HP TippingPoint N-Platform Intrusion Prevention System (IPS). vController brání útokům prověřováním veškerého síťového provozu virtuálních počítačů – ať už mezi jednotlivými virtuálními počítači, nebo mezi virtuálními počítači a tradičními servery.

Servery HP ProLiant G7 jsou schopny izolovat poškozený virtuální počítač a související paměťové problémy bez narušení chodu fyzického serveru a ostatních rezidentních virtuálních počítačů. vController slouží jako přidaná vrstva zabezpečení, která zabraňuje narušení virtuálních počítačů nebezpečným provozem.

HP dále rozšířila svou řadu bezpečnostních produktů uvedením nové služby HP TippingPoint Reputation Digital Vaccine (Rep DV). Rep DV zaručuje, že řešení IPS nasazená zákazníky budou používat aktuální seznam nebezpečných či podezřelých webů a automaticky je zablokují.

Řešení HP TippingPoint řady S jsou již celosvětově k dispozici. Ceny nových hardwarových řešení řady S začínají na hranici 24 995 dolarů podle konfigurace. Ceny nových softwarových řešení řady S se odvíjejí v závislosti na konkrétním modelu nasazení.Komentáře