iBezpečně: Služby pro cloud computing od IBM

Cílem projektu Cloud Security je vypracovat novou architekturu technologií a procesů, jež vnese do výpočetních sítí lepší zabezpečení...Nové služby, které mají pomoci firmám všech velikostí začít využívat model cloud computingu, představila pod názvem iBezpečně firma IBM. Podle IBM může cloud computing ušetřit zákazníkům až 80 procent plochy a 60 procent výdajů za energii a chlazení a dosáhnout trojnásobného využití majetku.
Novinka staví na oborově specifické poradenské odbornosti a technologiích, které pomohou firmám využívat veřejné, soukromé i hybridní modely cloud computingu.
· Oborově specifické poradenské služby pro cloud computing – Konzultanti IBM Global Business Services pomocí ekonomického modelu vyhodnotí celkové náklady na vybudování soukromého cloudu, případně na přesun dat a aplikací do veřejného nebo hybridního cloudu.
· Služby technologického poradenství, návrhu a implementace – Nové služby IBM Global Technology Services pomohou klientům instalovat, konfigurovat a implementovat cloud computing v datovém centru.
· Cloud Security – Cílem tohoto projektu, který se týká systémů, softwaru a služeb IBM a na němž se podílejí divize IBM Research a X-Force, je vypracovat novou architekturu technologií a procesů, jež vnese do výpočetních sítí lepší zabezpečení a zajistí ochranu cloudu před hrozbami a bezpečnostními chybami.

Nové poradenské služby IBM pomocí ekonomického modelování zhodnotí celkového náklady na vybudování a integraci cloudu. Z prvotních průzkumů vyplývá, že organizace mají zájem využívat k dosažení podnikatelských cílů veřejné i soukromé cloudy. IBM podle svých slov dokáže společnostem pomoci dosáhnout nejefektivnější rovnováhy mezi oběma modely a spravovat je jako jediný integrovaný celek.
Služby poradenství pro technologie cloudu navíc pomohou klientům vytvořit plány na rekonstrukci jejich prostředí IT, aby mohli využít modely cloud computingu ke zlepšení provozní efektivity či návratnosti investic.

Viz také:
Cloud computing a virtualizace není všelék


Komentáře