IBM představila dva nové cloudové nástroje pro analýzu bezpečnostních hrozeb

IBM včera představila dvě nové cloudové služby postavení na softwaru QRadar, které IT expertům ve firmách umožní lépe vyhodnocovat možné bezpečnostní hrozby.

IBM představila dva nové cloudové nástroje pro analýzu bezpečnostních hrozeb


IBM od akvizice společnosti Q1 Labs v roce 2011 doposud prodávala bezpečnostní software QRadar pouze tradiční cestou tak, že uživatelé zaplatili poplatek a stáhli si kopii softwaru do svého počítače. Včera však americká společnost spustila dvě nové bezpečnostní služby postavené na této aplikaci, které fungují na cloudu.

První z nich je služba IBM Security Intelligence on Cloud, která má webmasterům ve firmách usnadnit zkoumání toho, zda jsou nečekané události zaznamenané v jejich síti pouhými anomáliemi či opravdovými bezpečnostními hrozbami. Díky spojení s QRadarem nová služba firmám umožňuje v reálném čase porovnávat zaznamenané události s informacemi o hrozbách z více než 500 zdrojů.

Druhou službou postavenou na QRadaru, kterou IBM včera představila, pak je Intelligent Log Management on Cloud, jejímž cílem je zjednodušit sběr bezpečnostních dat a reporting.

„Bezpečnostní experti z firem nám říkali, že chtějí lepší kontrolu nad svými hybridními IT systémy,“ uvedl viceprezident pro produktový management a strategii v IBM Security Jason Corbin. „A přesně to jim prediktivní analýza na cloudu poskytne.“

Oba dva nové produkty budou dostupné od poloviny května, cena zatím nebyla zveřejněna.

Úvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com


Komentáře