IBM vyvinula maskovací technologii pro zvukové záznamy

Provozovatelé call center potřebují monitorovat kvalitu toho, jak jejich zaměstnanci mluví s klienty. Problém je ale v tom, že hovory často obsahují důvěrná data...Společnost IBM oznámila, že ve svých indických výzkumných laboratořích vyvinula technologii, která ve zvukovém záznamu dokáže automaticky zamaskovat citlivé informace. Tato technologie by mohla najít uplatnění například v call centrech.

Provozovatelé call center potřebují monitorovat kvalitu toho, jak jejich zaměstnanci mluví s klienty. Proto zaznamenávají hovory, tyto záznamy se ale hodí i pro zaškolení nových zaměstnanců, kteří je poslouchají. Problém je ale v tom, že hovory často obsahují důvěrná data, údaje o zákaznících, ale i různá hesla, čísla karet a PINy. Technologie od IBM by měla na základě předdefinovaných kritérií v audiozáznamu najít všechna tato citlivá místa. Přehrávání souboru by pak probíhalo ve výchozím nastavení bez citlivých informací (ať už by místo nich byla chvilka ticha, pípnutí apod.); kompletní záznam by šel přehrát jen po speciální autorizaci.
Kromě call center by se pro tuto technologii jistě našla i řada dalších využití – třeba záznam diagnostického postupu v medicíně, kde by software z nahrávky opět odstranil osobní údaje o pacientovi.

Zdroj: Infoworld.com

Viz také:
Komprese VoIP ušetří pásmo, ale představuje riziko
Moderní steganografie: Zprávu lze ukrýt i do dat VoIP


Komentáře