Ihned instalovat SP 3 pro Office 2003 nemusí být bezpečné

Možné problémy v případě nasazení SP3 podle Michaela Horowitze? Například není cesta zpět. Pokud nasadíte SP3 a následně se rozhodnete balíček odinstalovat, neobnoví se Office se Service Packem 2. MS Office 2003 bude třeba odinstalovat a instalovat znovu.Microsoft uvádí nové servisní balíčky i pro starší verze svých aplikací. Ačkoliv je na trhu již Windows Vista a Office 2007, k dispozici jsou nebo se chytají i nové balíčky pro Windows XP a Office 2003.
28. února se prostřednictvím služby Windows Update začal distribuovat balíček Service Pack 3 pro Office 2003, bezpečnostní experti však s jeho nasazením doporučují raději vyčkat. Instalace nemusí znamenat bezpečnostní přínos, a to i přesto, že Service Pack samozřejmě obsahuje celou sadu oprav řešících známé problémy se zabezpečením.
Možné problémy v případě nasazení SP3 podle Michaela Horowitze? Například není cesta zpět. Pokud nasadíte SP3 a následně se rozhodnete balíček odinstalovat, neobnoví se Office se Service Packem 2. MS Office 2003 bude třeba odinstalovat a instalovat znovu.
Ačkoliv balíček byl testován již asi 4 měsíce, plošně nasazen bude až nyní. Pokud se objeví další bezpečnostní problémy, vydá Microsoft rychle jejich opravu. Lépe proto počkat ještě pár týdnů. Pro jistotu si udělat bitovou kopii celého oddílu Windows. Navíc se podívat, zda je k dispozici instalační disk CD původního Office 2003 pro případ, že balíček bude třeba odinstalovat (viz výše). Zkusit, zda CD jde ještě vůbec přečíst. Pokud měl uživatel Office 2003 v počítači předinstalovaný, alespoň si podle Horowitze uvědomí nevýhody tohoto způsobu nákupu softwaru (jedná se o blog, autor si proto může dovolit být méně diplomatický než v oficiálních prohlášeních, zhruba ve stylu „dostali jste lekci, dobře vám tak“).

Namísto aktualizace Service Pack 3 lze Office 2003 provozovat například v omezeném režimu.

Zdroj: CNet blog, Windows Secrets newsletter


Komentáře