Intel vPro vylepšuje zabezpečení, i vypnutý počítač si bude moci sám zavolat o pomoc

Pro zvýšení bezpečnosti je mj. určen Access Monitor, který provádí zabezpečené komplexní protokolování IT aktivit v jednotlivých systémech. Tím se snižuje riziko narušení bezpečnosti zevnitř firmy. Tato platforma také nabízí integrovanou technologii pro ověřování počítače pomocí Microsoft Network Access Protection...Intel představil třetí generaci sady technologií vPro, určenou pro stolní počítače. Podle Intelu je technologie určena především pro malé a střední firmy.

Intel vPro (dříve známo pod kódovým označením McCreary) kombinuje podle dodavatele vysoký výkon a nízkou energetickou náročnost dvoujádrových a čtyřjádrových procesorů Intel Core 2 s novou čipovou sadou Q45 Express, gigabitovou síťovou kartou 82567LM a technologií Active Management 5.0.

Verze 2008 umožňuje chránit počítače i za firemním firewallem. Počítač v nesnázích dokáže díky nové funkci Remote Alert (Vzdálené upozornění) sám „zavolat“ IT specialistovi o pomoc, pokud některý z parametrů překročí stanovené hodnoty (tato funkce je dostupná i tehdy, když je počítač vypnutý).

Pomocí nové funkce Remote Scheduled Maintenance (Plánovaná vzdálená údržba) mohou administrátoři počítačových sítí nastavit počítače tak, aby se pravidelně automaticky připojovaly k programu pro správu IT a udržovaly si tak optimální výkon. Nová funkce Fast Call for Help (Rychlé volání o pomoc) umožňuje uživatelům přivolat pomoc prostřednictvím mimopásmového připojení. Stačí zadat určitou kombinaci kláves, která funguje i v případě kolapsu počítače následkem závady pevného disku nebo havárie operačního systému.

Pro zvýšení bezpečnosti je také určen Access Monitor (Monitorování přístupu), který provádí zabezpečené komplexní protokolování IT aktivit v jednotlivých systémech. Tím se snižuje riziko narušení bezpečnosti zevnitř firmy. Tato platforma také nabízí integrovanou technologii pro ověřování počítače pomocí Microsoft Network Access Protection, což umožňuje chráněnou mimopásmovou vzdálenou údržbu systémů na platformě Intel vPro.

Nástroj IT Director je určen pro firmy s méně než 25 stolními nebo přenosnými počítači. Řídicí panel soustavně zobrazuje hlavní systémová nastavení a stavové parametry, umožňuje zablokovat připojení nezabezpečených zařízení k USB portům a zajišťuje zálohování dat.


Komentáře