Inteligentní IP kamery rozliší sebemenší detaily

Po automatizované kontrole a monitorování provozu roste v Evropě poptávka, a to jak u dálnic a rychlostních komunikací, tak ve městech. Loni firma Intellio přidala ke stávajícím řešení systém pro rozpoznávání SPZ...Společnost Intellio, výrobce inteligentních IP kamer, tvrdí, že zájem o IP kamery rychle stoupá. Kamery tohoto typu se vyznačují řadou speciálních funkcí, díky kterým dokáží rozpoznat sebemenší detaily.

„Inteligentní IP kamery Intellio prošly za poslední rok velkým technologickým rozvojem. Již od počátku byly schopné detekovat například detekci porušení přikázaného směru jízdy, tedy například odbočovací pruhy na křižovatkách, určování překážek bránících provozu, sledování počtu projíždějících vozidel či měření rychlosti automobilů. V současnosti vývojový tým pracuje na funkcích, jimiž nedisponuje nikdo z konkurentů,“ shrnuje Petr Zavoral, Country Manager české pobočky Intellio.

Počátkem ledna 2007 došlo k zajištění kompatibility celého portfolia inteligentních IP kamer Intellio s produkty společnosti Axis Communications. V dubnu přidalo Intellio do svých IP kamer podporu pro detekování rychlosti a počtu projíždějících vozidel. Po automatizované kontrole a monitorování provozu roste v Evropě poptávka, a to jak u dálnic a rychlostních komunikací, tak ve městech. V květnu 2007 Intellio přidalo ke stávajícím řešení systém pro rozpoznávání SPZ, což je pro monitorování silniční dopravy klíčová vlastnost.

Další novinkou se v červnu stala řada kamer Intellio ILC-500, která je vybavena technologií Selective HD Imaging (SHDI). Ta umožňuje monitoring s vysokými detaily, ale přitom s nízkou kapacitou přenosové linky. Pokud detektor v kameře nedetekuje pohyb, je rozlišení udržováno na nízké úrovni. Ve chvíli, kdy je kamerou zachycen objekt (například pohybující se osoba), je snímán s rozlišením 3 megapixely, zatímco statické pozadí si zachovává rozlišení 640 x 480 pixelů.

V listopadu 2007 se v kamerách Intellio objevila technologie Day and Night, která umožňuje sledovat objekty a potenciální bezpečnostní rizika v nepříznivých světelných podmínkách.

V nebližší budoucnosti plánuje společnost pokračovat v masivním technologickém rozvoji. Již v květnu bude Intellio v anglickém Birminghamu uvádět na trh 3megapixelovou kameru, která umožní tzv. tracking, tedy předávání informací o sledovaném objektu nebo prostoru mezi jednotlivými kamerami.


Komentáře