Internet Explorer 8 a Service Pack 3 se nemusejí úplně snášet

Kombinace nedávno uvolněné beta verze 2 Internet Exploreru 8 a Service Packu 3 pro Windows XP může za určitých okolností uživatelům způsobit problémy. Microsoft potvrdil, že prohlížeč například nemusí jít odinstalovat.Kombinace nedávno uvolněné beta verze 2 Internet Exploreru 8 a Service Packu 3 pro Windows XP může za určitých okolností uživatelům způsobit problémy. Microsoft potvrdil, že prohlížeč například nemusí jít odinstalovat.
Něco podobného se stalo již ve chvíli uvolnění Service Packu 3; tehdy nešlo odinstalovat Internet Explorer 7, respektive „snížit“ ho na verzi 6 bez toho, aby se nejdřív odinstaloval i Service Pack. Rozdíl je ovšem v tom, že MSIE 7 byl již hotovým softwarem a k downgradu nebyl vlastně žádný důvod, naopak beta verze Internet Exploreru 8 je z principu určena k vyzkoušení. Současný problém proto může zasáhnout více uživatelů.
Nicméně potíže by měly nastávat jen v dosti specifických situacích, konkrétně při pořadí instalací IE 8 beta 1 – SP3 – IE 8 beta 2. Navíc Internet Explorer 8 beta 2 půjde aktualizovat na další verzi, jakmile bude dostupná. Microsoft taktéž nastavil službu Windows Update tak, aby se tam, kde je detekován IE 8 beta 1, Service Pack 3 neinstaloval automaticky.
Určité problémy může nový IE 8 beta 2 způsobit i při nasazení s Windows Vista se Service Packem 1. Vážnější je kolize poslední verze chystaného prohlížeče se službou Windows Live Mail (zkolabuje při pokusu napsat e-mail nebo na e-mail odpovědět) a s vývojářským balíkem Visual Studio .Net 7. Ke kolizím může docházet i u softwaru třetích stran.
Problémům se věnuje příslušný článek na Microsoft Knowledge Base.

Aktualizace: Problémy by neměla představovat celá platforma Windows Live Mail, ale jen přímo Hotmail. Mezi dalšími aplikacemi, které se IE 8 beta 2 nemusejí snášet, je např. Skype.

Viz také:
Internet Explorer 8 nabídne prohlížení stránek bez historie a dočasných souborů
Microsoft začne uživatelům Windows XP automaticky instalovat SP3


Komentáře