Internetový zločin překračuje hranice, ruka zákona ale také

Více než 20 rumunských občanů zatkla místní policie pro podezření z rozsáhlých krádeží identity a internetových podvodů prováděných v zahraničí. Rumunská policie na případu spolupracovala s FBI.Více než 20 rumunských občanů zatkla místní policie pro podezření z rozsáhlých krádeží identity a internetových podvodů prováděných v zahraničí. Rumunská policie na případu spolupracovala s FBI.
Zatčení se měli dopouštět phishingu, krádeží identity a podvodů v on-line aukcích (včetně eBay), což jim mělo celkově vynést asi 640 000 dolarů. Většina jejich obětí byla z USA. Předpokládaný vůdce podvodníků Romeo Chita byl podle rumunské agentury Mediafax.ro zatčen v domě patřícímu místnímu politikovi.
Případ by mohl snad ukazovat, že na mezinárodní povahu internetových podvodů jsou schopny stále adekvátněji reagovat i policejní útvary a mezinárodní spolupráce mezi nimi vede k vypátrání pachatelů.
Už v květnu byla zatčena skupina 38 rumunských občanů obviněných z phishingu, jehož cílem bylo získat údaje o platebních kartách.

Zdroj: Computerworld.com

Cent po centu vynesly podvodníkovi 50 000 dolarů
Nigerijec odsouzen za vniknutí do sítě NASA
Přes 4 roky vězení za krádeže identity v P2P sítích


Komentáře