Iránská kyberarmáda vyřadila z provozu Twitter

Populární mikroblogovací síť Twitter byla v pátek vyřazena z provozu hackerskou skupinou, která se označuje jako Iránská kyberarmáda. Zda šlo však skutečně o vládní organizaci, je sporné.


Útok byl zaměřen na změnu DNS záznamů, díky čemuž byl přesměrovaný provoz na jiné webové stránky, samotné servery Twitteru zůstaly nekompromitovány.

Uživatelům se pak při snaze o návštěvu Twitteru v době útoku objevila černá obrazovka s obrázkem zelené vlajky s arabským nápisem. Další nápis pak hlásal, že síť byla napadnuta Iránská kyberarmádou a byla zde uvedena kontaktní e-mailová adresa. Není ovšem jisté, zda útočníci byli skutečně z Iránu, pravdou je, že Twitter je v Iránu používán opozičními skupinami a nejrůznějšími protestujícími jedinci, kteří tak sdílí a šíří svoje antivládní názory.

Zástupci Twitteru potvrdili, že veškeré problémy byly opraveny a že v blízké době podají o útoku bližší informace. Celkový útok trval asi hodinu, po kterou nebyla síť dostupná a podle Dhillona Andrewa Kannabhirana, zakladatele a CEO malajské bezpečnostní společnosti Hack In The Box, se nejednalo o vážný problém a šlo o jednoduché přesměrování. Větší problém by byl, kdyby cílová adresa např. obsahovala škodlivý kód, který by se snažil napadnout uživatelský počítač. Tento útok mohl být jen snahou „předvést se“ před jinou hackerskou skupinou, není ani vyloučeno, že jde o akci jednotlivce bez jakýchkoliv hlubších motivů.











Komentáře