IronKey, zabezpečený USB disk se silným šifrováním

Zabezpečený USB flash disk IronKey S200 s 256bitovým AES šifrováním a autodestrukčními obvody je k dispozici i na českém trhu.


Speciálně vyvinutý USB flash disk slouží k ukládání a práci s citlivými nebo utajovanými informacemi a má bezpečnostní certifikaci FIPS 140-2 třetí úrovně (Federal Information Processing Standard U.S.A. - Security Level 3). I proto je využíván například pro armádní účely.

 Autorizovaným prodejcem produktů společnosti IronKey, Inc. pro Českou a Slovenskou republiku je od 1. dubna společnost DATASYS, která převzala veškeré tyto aktivity od společnosti IMK Solution. Ta se nyní bude zaměřovat výhradně na realizaci bezpečnostních projektů.

Bezpečnostní produkt IronKey S200 je řešením pro všechny, kteří chtějí mít jistotu, že i při ztrátě nebo odcizení budou jejich data v bezpečí. Systém brání zneužití hrubou silou nebo softwarem. Pevné voděodolné tělo vydrží i extrémní tlak a obranné funkce jsou schopné detekovat i pokusy o neoprávněnou manipulaci.

Cryptochip brání hackerským útokům, a pokud zaznamená pokus o nepovolenou manipulaci, data smaže. Ochranu zvyšuje i tenký kovový obal kolem paměťového jádra. Ten slouží jako elektromagnetická ochrana v případě elektronického skenování obsahu. Na rozdíl od softwarového šifrování nemůže být hardwarové zabezpečení u IronKey nijak náhodně ani úmyslně vypnuto.

IronKey S200 hlídá počet špatně zadaných hesel a po překročení určitého limitu bezpečně data odstraní. Pokud potřebuje uživatel použít IronKey na neověřeném počítači, například v internetové kavárně, tak je po zapojení připravena interní virtuální klávesnice, která brání různým malwarům nebo keyloggerům v ukradení hesla.

IronKey také disponuje funkcemi pro update, takže není nutné kvůli aktualizaci vracet disk administrátorovi. Je možné zvolit i připojení pouze v režimu čtení, což zabrání jakémukoli zapisování na disk a tedy i infikování malwarem. V případě ztráty nebo ukradení je možné využít funkce vzdáleného zamykání nebo zničení.

Disk obsahuje i užitečné programy včetně zabezpečené verze prohlížeče Firefox 3, takže lze bezpečně prohlížet webové stránky i z neověřeného počítače, nebo Identity Manager pro správu hesel.

IronKey s kapacitou až 16 GB lze zakoupit ve třech variantách: Basic, Personal a Enterprise. Cena disku začíná na  1 890 Kč (kapacita 1 GB). IronKey S200 je možné používat na počítačích se všemi běžnými operačními systémy.Komentáře