Jaký bude Service Pack 2 pro Windows Vista

Uplynulo několik měsíců po vydání prvního opravného balíčku pro Windows Vista a Microsoft už plánuje druhý. Vyjít by měl v první polovině příštího roku. To již bylo oznámeno dříve, nyní se však objevily i další informace. Co tedy Vista SP2 přinese nového?Uplynulo několik měsíců po vydání prvního opravného balíčku pro Windows Vista a Microsoft už plánuje druhý. Vyjít by měl v první polovině příštího roku. To již bylo oznámeno dříve, nyní se však objevily i další informace. Co tedy Vista SP2 přinese nového?

V první řadě bude opět přepracována služba vyhledávání, jejíž úlohu zastane Windows Search 4.0. Dále přibude podpora nového standardu Bluetooth 2.1, nativní podpora Blu-ray disků (pro správu a vypalování médií již nebude třeba vlastnit programy třetích stran) nebo úplně nová utilita pro správu WiFi zařízení a bezdrátových sítí, což jistě ocení zejména majitelé notebooků. Zprávy však překvapivě mlčí o DirectX 11. Že by s ním Microsoft čekal až do třetího balíčku? Podporu DirectX 11 pro Windows Vista přitom Microsoft již několikrát oficiálně potvrdil, naposled před několika dny.

Microsoft je sdílný i v datu vydání. Společnost tvrdí, že v únoru příštího roku by mohla vyjít první RC (Release Candidate) verze a nejpozději v dubnu by měla být dokončena RTM verze (release to manufacturing) s tím, že Service Pack 2 bude pro uživatele uvolněn nejpozději začátkem května.

Protože Windows Se7en se objeví nejdřív na konci příštího roku, takže nový Service Pack pro Vistu jistě uživatelům přijde vhod.

Viz také:
Microsoft chystá Service Pack 2 pro Vistu
SP2 pro Vistu a Windows Server 2008 bude hotov do poloviny roku 2009


Komentáře