Kaspersky Internet Security 2009 a Kaspersky Anti-Virus 2009 uvedeny na český trh

Uvedení nové generace produktů firmy Kaspersky na ochranu domácích uživatelů před internetovými hrozbami na český trh oznámila společnost PCS. Produkty Kaspersky Internet Security 2009 a Kaspersky Anti-Virus 2009 nabízejí nové antivirové jádro, podstatně vyšší rychlost skenování či technologii HIPS (systém prevence napadení hostitele), sloužící k blokování škodlivých programů ještě před přidáním signatur do antivirových databází.Uvedení nové generace produktů firmy Kaspersky na ochranu domácích uživatelů před internetovými hrozbami na český trh oznámila společnost PCS. Produkty Kaspersky Internet Security 2009 a Kaspersky Anti-Virus 2009 nabízejí nové antivirové jádro, podstatně vyšší rychlost skenování či technologii HIPS (systém prevence napadení hostitele), sloužící k blokování škodlivých programů ještě před přidáním signatur do antivirových databází.
„Nová generace produktů, nyní dostupných v českém jazyce, je založena na zásadně novém a vylepšeném antivirovém jádru s nepřekonanou schopností odhalit škodlivé programy. Nové jádro zásadním způsobem zrychluje skenování systému, což se odráží v kvalitnější testování objektů a optimálním využití prostředků uživatelského počítače, zejména u platforem s dvoujádrovými a čtyřjádrovými procesory. Produkty dále vynikají svou architekturou, která zabezpečuje nejrychlejší časy zpracování a jedno z nejnižších využití systémových prostředků v oboru,“ říká k uvedení produktů Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard společnosti PCS.
Kaspersky Internet Security 2009 obsahuje inovační modul Application Activity Filter (Filtr aktivit aplikací), který používá technologii HIPS s proaktivními obrannými prvky a zabudovaným firewallem. Tím je systém chráněn před všemi typy hrozeb – známými i neznámými. Průběžně aktualizovaná „bílá listina“ důvěryhodných aplikací podstatně snižuje nároky na interakci s uživatelem.
Nové prvky Security Analysis (bezpečnostní analýza) a Browser Setting (nastavení prohlížeče) hledají v systému a aplikacích slabá místa, navrhují opatření k vylepšení úrovně zabezpečení a výrazně snižují možnost průniku škodlivého programu do uživatelského počítače.
Dalším novinkou je indexovací systém, který slouží k přidělování bezpečnostního hodnocení neznámým aplikacím. Tak jsou omezena práva a funkce potenciálně nebezpečných aplikací – například přístup k systémovým souborům a složkám, k systémovému registru a k souborům vytvořeným uživatelem.
Rovněž byla rozšířena nabídka nástrojů pro ochranu důvěrných uživatelských dat. Nová generace produktů nyní brání důvěřivým uživatelům v přístupu na známé podvodné stránky. Také zabraňuje odcizení důležitých hesel a uživatelských jmen, ke kterému může dojít prostřednictvím softwaru typu keylogger. Kaspersky Internet Security 2009 také obsahuje virtuální klávesnici, která umožňuje uživatelům bezpečně zadávat jména a hesla. Kromě toho předchází Kaspersky Internet Security 2009 zcizení údajů přenášených prostřednictvím zabezpečených připojení (HTTPS, SSL). Může také odstranit všechny stopy po aktivitě uživatele na Internetu (dočasné soubory, cookies atd.).
Všechny součásti dřívějších verzí produktu byly různým způsobem vylepšeny a rozšířeny – včetně firewallu, heuristického analyzéru, modulu rodičovské ochrany a antispamového modulu.
Přepracováno bylo i rozhraní produktu. Nyní je mnohem přívětivější k uživatelům, a to jak začátečníkům, tak expertům. Nové produkty obsahují automatický režim komunikace s aplikacemi, což znamená, že je zvoleno optimální řešení, aniž by byl uživatel obtěžován žádostí o rozhodnutí o akci. Srozumitelněji jsou uváděny také informace o stavu ochrany a všech nezbytných akcích.


Komentáře