Kaspersky Lab nabízí šifrovací program KryptoStorage

Společnost Kaspersky Lab uvádí na trh program KryptoStorage určený k šifrování a nevratnému mazání dat.


KryptoStorage je schopen šifrovat složky, virtuální disky (schránky souborů) a logické oddíly na pevném disku. Program využívá algoritmus symetrického šifrování AES-128.

Různé typy šifrovaných objektů dodávají programu flexibilitu. Pokud uživatel považuje za důležitá veškerá data, může zvolit šifrování celého logického oddílu. Jestliže rozsah důvěrných informací není veliký, lze šifrování omezit na určité oblasti v rámci paměťových zařízení nebo na samostatné složky.

Jakmile jsou informace zašifrovány, jejich následné dešifrování a opětovné šifrování probíhá transparentně. Když uživatel otevře nějaký dokument, aby z něj načetl informace, dojde automaticky k jeho dešifrování. Když je ukládán na disk, je opět zašifrován. Zašifrované informace lze kopírovat nebo odesílat e-mailem. Heslo je potřebné pouze pro přístup k jejich "otevřené" podobě.

KryptoStorage umožňuje také nevratné odstraňování dat z jakýchkoli paměťových médií. Používá se k tomu metoda několikerého přepsání odstraněných souborů náhodným sledem symbolů.

V ČR distribuuje produkty Kaspersky Lab společnost PCS.Komentáře