Kaspersky Lab uvádí antivir pro Macintosh


Kaspersky Lab uvádí na trh nový produkt, který chrání počítače Macintosh před škodlivým softwarem. Kaspersky Anti-Virus for Mac je založen na novém antivirovém enginu. Mezi jeho přednosti podle dodavatele patří vyšší rychlost skenování díky vylepšenému zpracování objektů a optimalizaci využití systémových zdrojů.

Nový Kaspersky Anti-Virus for Mac pro operační systém Mac OS X (verze 10.4.11 a vyšší) byl navržen pro ochranu domácích i podnikových sítí před multiplatformními hrozbami. Není určen pouze pro ochranu počítačů Macintosh před viry, červy a trojskými koni, ale bojuje také proti hrozbám pro operační systémy Windows a Linux. Podvodníci totiž používají počítače Mac k průnikům do sítí a snaží se tímto způsobem distribuovat malware uživatelům PC nebo zjišťovat o těchto sítích běžně nedostupné informace. Kaspersky Anti-Virus for Mac proto monitoruje souborový systém také z hlediska malwaru pro PC, čímž snižuje riziko šíření infikovaných e-mailů nebo dokumentů uživatelům PC.

Nový produkt společnosti Kaspersky Lab provádí automatické aktualizace zabezpečení každou hodinu. Produkt má přístup k celosvětové antivirové databázi společnosti Kaspersky Lab, která obsahuje informace o více než 20 milionech škodlivých programů pro řadu platforem.Komentáře